אינטואיציה
עוצמה: המהירות שבא אנו מתרגמים את הכוונות שלנו למציאות. באיזו מהירות האפשרויות שאנו ממציאים עבור עצמנו ועבור חיינו, הופכות למציאות בחיינו.

 

 

הספריה המקצועית /                                                        << חזרה
אינטואיציה / אפי לנדאו


מהי אינטואיציה עבורי? האינטואיציה שלי זורקת את המלים הבאות לאוויר: עוצמה, בחירה, אומץ, נשמה, הגשמה, תקשור.

עוצמה אחד השיעורים שלמדתי בחיי הורה לי, שעוצמה אינה כוח, אינה היכולת לתמרן את הסביבה, אינה היכולת לא לפחד, אינה חוסר דאגה, אינה חוסר בלבול, אינה חוסר ודאות, אינה סיפוק מיידי ואינה להיות פופולארי. בשיעור זה למדתי, שעוצמה זו המהירות שבא אנו מתרגמים את הכוונות שלנו למציאות. באיזו מהירות האפשרויות שאנו ממציאים עבור עצמנו ועבור חיינו, הופכות למציאות בחיינו.

בחירה מהיכן מגיעות אותן אפשרויות? אנו בוחרים אותן. לא מחליטים עליהן. בוחרים. בחירה, בניגוד להחלטה, באה עבורי מתוך מקום עמוק. החלטה באה מתוך שיקולים. בחירה היא מעבר לשיקולים. היא באה מתוך הנשמה שלנו. אהבתי לבת זוגי ולילדי היא בחירה. לא החלטתי לאהוב אותם. החיבור שלי לאימון הוא בחירה. מעולם לא החלטתי להיות כזה. האימון בחר בי ואני בחרתי בו.

אומץ ומהו מקור הבחירה? האומץ להיות במקום הזה. האומץ לכבד את הבחירה שלי ולסמוך עליה. האומץ ללכת עם הפחדים שלעיתים, או בדרך כלל, מתלווים לבחירה. האומץ לנהל את המחסומים שלי במקום שהם ינהלו אותי.

נשמה ומהיכן באה הבחירה? מהנשמה שלי! אינטואיציה היא השיחה שלי עם הנשמה שלי. בדרך כלל, השיחה הרגילה שלי היא עם האגו שלי. זו ברירת המחדל. האגו שלי רוצה שאהיה גדול בעיני אנשים, שיעריכו אותי, שיאהבו אותי. לעיתים הוא מגזים ומצפה שיעריצו אותי. לאגו יש שיקולים ולכן זו שיחה פנימית של החלטה.

לנשמה, לעומת זאת, אין שיקולים. לכן זו שיחה פנימית של בחירה.

הגשמה מקומות ההגשמה שלי בחיים, הן בחיי היום יום והן בפרספקטיבה של שנים, הם המקומות בהם אני קיים מתוך האינטואיציה שלי, שהיא כבל התקשורת הישיר לנשמה שלי. זה קורה כאשר אני נותן 2 שקלים לקבצן בצומת סואנת ולא מעניין אותי מה הוא עושה בכסף. רק רוצה שיהיה לו קצת טוב יותר בחיים.

זה קורה כאשר איש עסקים, שמתאמן על דפוס התנהגות מסוים שמנהל אותו ביחסים עם הקולגה שלו, מספר לי איך זה בא לידי ביטוי בסוף השבוע האחרון, ביחסים שלו עם אשתו, וכמה טוב זה עשה לזוגיות שלהם. זה קורה כאשר אני שואל מתאמן או מתאמנת שלי שאלה שעושה מפנה בשיחה, כאשר רגע לפני כן היא לא היתה שם.

זה קורה כאשר מישהי שאני אוהב, מספרת לי ששיחה שלנו לפני שנתיים, שעסקה במושג "לסמוך", הפכה אותו לאחד המושגים המובילים בחייה. זה קורה יום יום, שבוע שבוע, כאשר אני בוחר מחדש לאהוב את ילדי, נכדתי וחברי הטובים.

זה קרה כאשר בחרתי, בדיוק לפני 4 שנים, בבת זוגי האהובה, וזה קורה כאשר יום יום אני בוחר בה מחדש.

זה קרה כאשר בחרתי, לפני חמש שנים, לעזוב קריירה עיתונאית ולהקים עסק אימון, המרגש אותי ומספק אותי כל יום מחדש.

תקשור כולנו מתקשרים. בחלומות הלילה, בחלומות בהקיץ, כאשר אנו כותבים שיר או סיפור, כאשר אנו מציירים או מנגנים, כאשר אנו שרים. כתבה זו היא למעשה תקשור. תקשור אינו רק שיחות עם מלאכים. תקשור הוא, ובעיקר, השיחה שלנו עם הנשמה שלנו. זו שיודעת הכל. את העבר, את ההווה ואת העתיד.

אינטואיציה מתקשרת אצלנו למקריות. לפתע, באופן מקרי (שכנראה אינו מקרי אף פעם), נפתח לנו פתח לנשמה שלנו, אנו מקבלים ממנה "מתנה" ויודעים משהו שלא ידענו קודם. אם אנו בעוצמה, אנו בוחרים לקחת את אותה מתנה שקיבלנו, אוזרים אומץ, סומכים על מי שאנו, ולוקחים אותה לחיינו. זו הגשמה.

הרמה הבאה היא, להפוך את המקריות לגישה. במקום לקבל תשובות מקריות, שזו אינטואיציה כפי שאנו מכירים אותה בדרך כלל, לשאול את עצמנו שאלות מכוונות, לקבל תשובות ולהיות על פיהן. זו אינטואיציה ברמה גבוהה. זה תקשור!

אפי לנדאו
מאמן ובעלים של חברת האימון " אפי לנדאו קואצ'ינג"
המתמחה באימון ארגוני ובאימון בכירים.

efi@elcoaching.co.il
http://www.elcoaching.co.il