תרקוד כאילו שאף אחד לא רואה אותך...

אנו משכנעים את עצמנו שחיינו יהיו טובים יותר אחרי שנתחתן, אחרי שיהיו לנו ילדים. אנו מתוסכלים כי הילדים אינם מספיק גדולים, ושנהיה מאושרים יותר כשהם יגדלו. אחר כך אנו מתוסכלים כי הם מתבגרים וקשה איתם. אנו בטוחים שנהיה מאושרים יותר לאחר שהם יעברו את השלב הזה.


אנחנו אומרים לעצמנו שחיינו יהיו טובים יותר ויהיו מושלמים יותר כשבן/בת הזוג שלנו יצליח יותר, כשתהיה לנו מכונית טובה יותר או בית גדול, כשנוכל לנסוע לחופש, כשנהיה בפנסיה. האמת היא שאין זמן טוב יותר להיות מאושרים "מעכשיו". אם לא עכשיו אימתי ?


החיים תמיד מלאים באתגרים ומכשולים, מוטב לקבל זאת ולהחליט להיות מאושרים בכל מקרה.


מישהו אמר פעם: במשך הרבה זמן היה נדמה לי ש"החיים האמיתיים" היו אמורים להתחיל עוד מעט. אך תמיד היה מכשול אחד, בעיה שעלי להתמודד איתה, נושא לא פתור, חוב שצריך לשלם. אחרי שאטפל בכל המכשולים, יתחילו "החיים האמיתיים". עד שהבנתי שהמכשולים האלה הם החיים שלי.


הפרספקטיבה הזאת עזרה לי להבין שאין דרך לאושר. האושר הוא הדרך. לכן יהיה טוב אם תשמור כל רגע טוב שיש לך לבד או עם מישהו מספיק מיוחד ששווה לך לבלות את זמנך איתו. הזמן לא מחכה לאף אחד.

לכן הפסק לחכות עד סוף הלימודים, עד שתרד במשקל, עד שתתחתן, עד שהילדים יעזבו את הבית, עד שתתגרש, עד יום שישי בערב או יום ראשון בבוקר, עד הקיץ, עד הסתיו, עד החורף או האביב או עד שתמות, כדי להחליט שאין זמן טוב יותר להיות מאושר.האושר הוא דרך לא גורל !

תעבוד כאילו אתה לא זקוק לכסף.

תאהב כאילו אף פעם לא פגעו בך.

ותרקוד כאילו שאף אחד לא רואה אותך.