מטרת הכלי האימוני היא תרומה לכם, לצורך התבוננות קצת אחרת במצבים שאנו פוגשים בהם ביום יום. אתם מוזמנים להירשם לקבלת קישור לכלי השבועי באמצעות דוא"ל.

  


 

 

כלי אימוני: שאלות שעושות הבדל

 

יחסים עם גאווה (2)


טיפ: מומלץ לענות על השאלות בכתב או בע"פ כך שמישהו אחר מקשיב. כדאי גם לחזור לכלי האימוני הקודם על גאווה, בספריית הארכיון שהקישור לה בתחתית הדף.


התבונן/י בעצמך, שאל/י את השאלות הבאות, ענה/י בכנות ובאומץ והיה עם התשובות. המלצה: לעשות זאת באמצעות מדיטציה.

 

הדרכה קצרה: קראו את השאלות ושננו אותם כך שתוכלו לחשוב עליהן בעיניים עצומות, שבו בתנוחה נוחה ועצמו עיניים, התמקדו במשך 2 דקות בתהליך הנשימה שלכם תוך ספירת הנשימות, דמיינו מישהו שאתם אוהבים ומעריכים שילווה אתכם ותעשו עבורו את המדיטציה ואחרי כן שאלו את עצמכם את השאלות, אחת אחר השנייה, ולאחר כל שאלה התרכזו בחיפוש התשובה. צאו מתוך הנחה שהתשובות נמצאות אצלכם בכל מקרה, גם אם הן לא עולות בקלות. ככל שהריכוז יהיה גבוה יותר, כך התוצאות יהיו טובות יותר. ובדרך, באמצעות השימוש בכלי המדיטציה, אתם גם מתאמנים על הגברת יכולת הריכוז שלכם.
 

 

  1.  כאשר את/ה צריך/ה לקבל החלטה משותפת עם אדם נוסף, שיכול להיות בן/בת זוג שלך (למשל, רכישת רהיט), או שותף/ה עסקי/ת שלך (למשל, צעד עסקי משמעותי המצריך השקעה כספית), ואין ביניכם הסכמה, מהן המחשבות שמנחות אותך?   
  2. האם מחשבות אלה ממוקדות בכך שאת/ה צודק/ת, שברור לך שהאחר טועה, או אולי ממוקדת בזולת, שוקלות אפשרות שהוא צודק, גם אם כל הפרמטרים שאת/ה יודע/ת עליהם מצביעים על כך שהצדק אתך?
  3.  עד כמה חשוב לך "להילחם" על הצדק שלך  ועד כמה את/ה מתגאה בזה?
  4.  חשוב/חשבי על מקרה ספציפי שמאוד הסעיר אותך בעבר הלא רחוק, אולי אפילו גרם לך לכעוס, בו נלחמת על הצדק שלך. עד כמה הרגשת הגאווה, ההכרה שאת/ה יודע/ת יותר טוב, כיוונה את צעדיך?
  5. דמה/י מצב, במקרה זה, בו את/ה מוותר/ת על הצדק שלך, על הדעה ה"נכונה" שלך, לא מתוך שיקול של טובת העניין אלא באמת מתוך הפנמה שיכול להיות שהזולת יודע יותר טוב ויותר נכון ממך.  
    עד כמה קשה לך לוותר על הצדק שלך?

 

אנו פתוחים וערוכים לקבלת שאלות על הכלי האימוני השבועי ומבטיחים תשובה. ניתן לשלוח לכתובת הדוא"ל הבאה:efi@elcoaching.co.il

 

לארכיון כלים אימוניים

 
 
  


הרשמו עכשיו:

שם פרטי:
שם משפחה:
דוא"ל:
נייד / טלפון:
שם החברה: