/


"מה שקורה הוא אירוע. ואירוע אינו טוב או רע. הוא רק אירוע. ההתייחסות שלנו לאותו אירוע הופכת אותו לטוב או רע בעיננו."

      אפי לנדאו 

יליד 1953, גר בפתח תקוה, אב לשני ילדים: תום, יליד 1988, מתכנת בצבא בקבע. לי, ילידת 1978, נשואה לאסף ואם לנכדותי נטע ותמר. בת זוגי האהובה ושותפתי לחיים מאז 2004 היא ענת שפר, אחות במשרד הבריאות.

אני בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות ולמדתי לתואר שני פסיכולוגיה קלינית וקומיניקציה (ללא תארים) ובחרתי להיות עיתונאי במשך 25 שנה. התחלתי כעורך עיתון הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בנגב, ערכתי את מקומון "שבע" בבאר שבע, הייתי עורך חדשות בעל המשמר, עורך המדור הכלכלי של עיתון חדשות ומבקר ספרות. בין לבין כתבתי גם במוניטין והעולם הזה.

ב-1991 החלטתי לצאת לדרך עצמאית כעיתונאי, התפטרתי מ"חדשות", הקמתי עסק ועבדתי במשך 12 שנים ככתב בעיתון גלובס. בעבודתי העיתונאית התמחיתי בתחומי הטלקום והתקשורת, עריכה כלכלית, תשתיות, אקטואליה, שוק הוצאות הספרים, הי-טק ומדיה.

ב-31 בדצמבר 2003 פרשתי מגלובס ומעיתונות בכלל והקמתי את חברת "אפי לנדאו קואצ'ינג" המתמחה באימון הנהלות, מנכ"לים ואנשי עסקים בכירים במשק הישראלי ובליווי עסקי צמוד תוך שימוש בכלים אסטרטגיים ניהוליים.

פיתחתי מודל הווייתי-רוחני לאימון מנהלים ואנשי עסקים, שעוזר להם לשפר את רמת הניהול העצמי שלהם וכתוצאה מכך, את רמת האושר שלהם בחיים ובעסקים. יצרתי את הקונספט "שמחת חיים ואהבה בארגונים", ופיתחתי מודלים של שיתוף פעולה להשבחת תהליכים פנים ארגוניים כמו יעוץ אסטרטגי שיווקי, ניהול משברים תקשורתיים ועסקיים, יעוץ ופיתוח ארגוני ועוד. עד היום אימנה החברה למעלה מ -120 לקוחות.

 אני בוגר בית ספר לאימון Emotion, קורס להנחיית קבוצות בחברת לנדמרק אדיוקיישן, לומד ומתרגל בודהיזם.

אני חבר לשכת המאמנים בישראל ומוסמך הלשכה כמאמן בכיר (MCIL). בשנת 2007 שימשתי במשך שנה כמזכיר הלשכה בהתנדבות.

יזמתי ואני מוביל מאז 2001 את "שירת האדם" – פרויקט התנדבותי של שירה בציבור לכבדי שמיעה, בשיתוף עם ארגון "בקול" ובעזרת צוות נפלא של מתנדבים.

אני משמש כנציג ציבור בוועדת היגוי של הוסטל האוטיסטים של ארגון "אלוט", "הבית באבן יהודה".

אני פעיל למען קירוב לבבות בין יהודים לערבים בישראל וסגן יו"ר עמותת "מעגלים-חלקאת", שמקיימת מפגשים בין יהודים לערבים ויצירת יחסים קרובים, באמצעות שימוש במעגלי הקשבה.